ФОТО: Поради оваа убавица нема да ги тргнете очите од календарот


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Манекенката Ливија Гуло одамна е позната како „жешка“ навивачка на Барселона, па ќе биде главно лице на календарот на Каталонците.

Ливија ги „излуде“ навивачите на Барселона, но нема сомнеж дека календарот ќе го набават и оние кои не се симпатизери на каталонскиот клуб.

Покрај тоа што сними едиторијал за клупскиот календар, Ливија ја користи секоја прилика да се слика во дресот на Барса, па поради тоа има голем број на следбеници на социјалните мрежи.