Славни

Фото: Погледнете го новиот дом на Пол Погба!

Најскапиот фудбалер на светот минатото лето дојде во Манчестер од Јувентус за 105 милиони евра. Најпрво живееше во хотел, а сега се пресели во вила каква ретко кој може да си приушти.

Имено, Пол Погба има нов дом, а наводно во истата вила претходно живеел мексиканскиот фудбалер Чичарито со сестра му Ана пред да се пресели во Леверкузен. Новата вила на Французинот има пет спални соби, неколку луксузни купатила, затворен базен, сауна, теретана…

Со оглед на фактот дека Погба заработува 290.000 фунти неделно не е чудно што може да си приушти ваков луксуз.

To Top