Фото: Оваа убавица ја заведе ѕвездата на Јунајтед


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


26-годишната Мелани Да Круз го заведе фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Марсијал и поради неа ја остави сопругата Саманта.

Францускиот фудбалер од првиот брак ја има ќерката Пејтон, а сега очелува и принова со убавата Мелани.

Мелани е многу активна на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде ја следат преку 1,7 милиони луѓе и често ја покажува својата љубов со Марсијал.