Славни

Фото: Оваа руска убавица го засени и Путин!

Моментално во Русија се игра Купот на конфедерации, а фудбалските ѕвезди останаа во сенка на Викторија Лопирева, која се појави на стадионот во Санкт Петерсбург и го отвори настанот.

Пред неколку денови почна осмото издание на Купот на конфедерации, кое е и најава за Светското првенство кое ќе се одржува следната година во Русија.

На двата настани амбасадорка ќе биде руската манекенка Викторија Лопирева која на отварањето го засени дури и претседателот Владимир Путин.

To Top