ФОТО: Ова е вилата што ја избра Роналдо, во неа живееше и Зидан


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Последните информации од италијанските медиуми говорат дека трансферот на Кристиано Роналдо во Јувентус е само прашање на време.

Директорите на италијанскиот клуб веќе отпатуваа за Мадрид на финални преговори, а се очекува Роналдо веќе во сабота да пристигне во Торино.

Португалецот веќе одбрал вила каде што ќе живее и станува збор за една од најскапите вили во Европа, за која ќе плаќа 40.000 евра на ден.

Таа се наоѓа во луксузниот дел на периферија од Торино и е во близина на вилата на семејството Ањели, во која што моментално живее сопственикот на „Фијат“, Лапо Елкан.

Интересно што во истата оваа вила две години живееше и Зинедин Зидан за време на неговиот простој во Торино, а во неа има живеено и Фабио Канаваро.

Вилата моментално е празна, а ќе биде уредена по негов избор и стил.