Фото: Изненадување за Барселона – Нејмар им дојде на гости!


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Нејмар минатото лето во непријателски околности ја напушти Барселона, но Бразилецот не го заборава поранешниот клуб и соиграчи.

Нејмар се појави на денешниот тренинг на каталонскиот тим за да ги поздрави своите пријатели.
Се верува дека Нејмар е во Барселона за да земе учество на покер турнир, на кој треба да се појави и Жерард Пике.

Не за првпат Нејмар не се појавува изненадувачки на тренинг на Барселона. Минатиот октомври, неколку месеци по неговиот трансфер во Париз Сен Жермен, фудбалерот повторно ги изненади „сино-црвените“.