Славни

Фотка од над 10 милиони допаѓања – а ништо посебно на неа

Во овој летен период со малку изместени можности за уживање во топлите денови, за разлика од таканаречените локални инфлуенсерки, кои секоја разголена и провокативна објава на Инстаграм ја сметаат за успешна ако им донесе неколку илјади лајкови, најголемите sвезди на Инстаграм не признаваат ништо подолу од милионски суми на „лајкови“.

Сликата што ја среди конкуренцијата оваа година и припаѓа на кралицата на Инстаграм, Кајли Џенер, која собра 10,3 милиони лајкови на сликата на која позира во портокалов дводелен костум за капење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Кога станува збор за фотографии со позирање во бикини, кај Кајли милионските суми не се никаква реткост, туку попрво правило. Тоа е, Инстаграм популацијата паѓа на вакви работи, а згодните девојки од рангот на Кајли го знаат и користат тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

To Top