Фотка која растури на интернет: Луј Витон ги седна Меси и Роналдо на партија шах – за објективот е Ени Лебовиц


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Пред почетокот на претстојното Светско првенство во фудбал, Луј Витон успеа да договори Лео Меси и Кристијано Роналдо заедно да направат маркетинг фотка, а таа стана мега популарна.

Фотографијата на познатата фотографка Ани Либовиц на која Меси и Роналдо играат шах на куфер од Луј Витон, предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи.

Сликата во исто време на инстаграм ја објавија и Роналдо и Меси, тие заедно за помалку од еден час добија преку 24 милиони лајкови. Сега заедно имаат повеќе од 50 милиони лајкови.

Пораката под сликата гласи: „Победата е состојба на умот“.