Спорт

ФЕНОМЕНАЛНО: Ова не е гол на колото, ова е гол на сезоната! (видео)

Арсенал имаше негатива на полувремето против Кристал Палас, но на почетокот на второто полувреме направи пресврт со два брзи гола.

Првиот беше рело на Гранит Џака или поточно кажано ремек-дело. Швајцарецот е познат по тоа што постигнува убави голови, но денес се надмина себе си. Ова е веројатно неговиот најубав гол во кариерата!

Advertisements
To Top