Фасцинантен настап и емотивен говор на Биојнсе на доделувањето на Греми наградите

Иако на доделувањето дојде како апсолутен фаворит со девет номинации, дома си замина со само две награди. Сепак, Бијонсе блесна со сиот свој сјај и раскош во ползатен фустан и покрај одличниот настап, одржа и емотивен говор.

„Фала ви на сите. Ова е неопишлива чест. Фала му на Бога  за моето драго семејство, прекрасниот сопруг и прекрасната ќеркичка. Фала на моите фанови кои ми пружија толку среќни моменти и поддршка. Сите во текот на животот сме доживеале болка и загуба, а доста често никој не нè слушнал. Со овој албум сакав да направам нешто кое ќе ни помогне да се соочиме со она што нас не мачи“, рече Бијонсе.

Истакна дека од огромна важност е да учиме од минатото и да не ги повторуваме грешките. Од публиката ја бодреа сопругот Џеј Зи и ќеркичката Блу Ајви.