Фановите изненадени: Буфон целосно го промени имиџот!

Многу пати сме сведочеле на промената на имиџот на познатите личности, но легендарниот Буфон денес ги шокира своите фанови.

Имено, популарниот Џиџи е познат како еден од најатрактивните мажи во фудбалскиот свет, а денес сподели фотографии на кои се гледа комплетна промена на неговиот имиџ.