ФА на потег: Одложен мечот помеѓу Лестер и Манчестер Јунајтед!


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


На ФА не му остана поинаков избор.

Англија е во шок поради трагедијата која се случи на Лестер.

Хеликоптерот на сопственикот, Вичај Шриваданапраба се сруши, а потоа и експлодирал.

Според последните информации, во хеликоптерот покрај него се наоѓале неговата ќерка, двајца пилоти и до сега нефоцијално сите им подлегнале на повредите.

Пораките за сочувство и поддршка пристигнуваат од сите краеви на светот, а потегот кој го направи фудбалскиот сојуз на Англија беше сосема логичен.

ФС го откажа мечот во Премиер лигата помеѓу женските селекции на Лестер и Манчестер Јунајтед поради несреќата.