Ева Лонгорија го доби своето прво дете и тоа на 43 години

Ѕвездата на серијата, „Очајни домаќинки“, познатата глумица Ева Лонгорија и нејзиниот сопруг, Хосе Антонио Бастон, станаа родители на момче на кое му го дадоа името Сантијаго Енрике, пишува „Дејли Меил“.

Ева се породи во четвртокот во Лос Анџелес, а породувањето мина на најдобар можен начин. За актерите ова е прво дете, додека Хосе Антонио од претходниот брак има три деца.