Спорт

Ешли Јанг пристигна во Милано (видео)

Довчерашшниот капитен на Манчестер Јунајтед, Ешли Јанг пристигна попладнево во Милано, каде треба да ги мине лекарските прегледи и официјално да стане нов член на Интер.

34-годишниот крилен фудбалер пристигна на аеродромот „Малпенса“, откако Интер и Манчестер Јунајтед се договирија за трансфер вреден 1,5 милиони евра.

Јанг денес треба да ги мине лекарските прегледи и официјално да стави потис на 2,5-годишен договор со „нероаѕурите“.

Advertisements
To Top