Емотивно: Фернандо Торес плачеше како мало дете (видео)

Атлетико Мадрид синоќа ја прослави титулата во Лига Европа на плоштадот заедно со своите фанови, а главна ѕвезда секако беше Фернандо Торес.

Легендарниот напаѓач ја освои првата титула со „јоранџиите“, па не можеше да ги запре солзите за време на прославата.

„Пред 22 години јас бев тука, бев дете од 11 години и дојдов да ја гледам шампионската прослава на Атлетико од генерацијата 96. Гледав како ја подигнуваат титулата и сонував еден ден да бидам тука За сите деца кои имаат свои сонови, ова е доказ дека ништо не е невозмжно, а ако си дел од Атлетико, уште помалку. Форца Атлети“, рече Торес низ солзи.