Експлозија во Диселдорф, едно лице го загуби животот


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Едно лице загина, а две се повредени во експлозија и пожар што избувна во станбена зграда во Диселдорф.

Загина 75-годишен маж, а едно од двете повредени лица е бремена жена, пренесе „АП“.

Полицијата засега не знае што ја предизвикало експлоизјата во малиот станбен блок.