Егзотичната убавина на суданската убавица Хјаким Гатвех


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Нјаким Гатвех е манекенка со потекло од Јужен Судан која навистина има посебна боја на кожата, поради што во младоста честопати трпела навреди и закани.

Убавицата Гатвех, која живее во Минеаполис, САД, беше прогласена за „кралица на темнината“ заради нејзината темна кожа. Освен навредите на социјалните мрежи, луѓето не се двоумеле да ја навредат и во живо заради бојата на нејзината кожа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nyakim Gatwech (@queennyakimofficial) on

„Во една прилика, таксист ме праша: Не се навредувај, но ако некој ти понуди 10,000 долари, дали би ја избелила кожата? ‘ Тоа ме шокираше толку многу што почнав да се смеам како луда. После тоа сфатив дека никогаш нема да направам такво нешто и по никоја цена “ рече таа во една прилика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nyakim Gatwech (@queennyakimofficial) on

Денес, таа е Инстаграм sвезда со скоро милион следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nyakim Gatwech (@queennyakimofficial) on

Нјаким е успешна манекенка, а нејзините фотографии се навистина фасцинантни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nyakim Gatwech (@queennyakimofficial) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nyakim Gatwech (@queennyakimofficial) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nyakim Gatwech (@queennyakimofficial) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nyakim Gatwech (@queennyakimofficial) on