„Еден во милион“ – погледнете како ја внесе црната топка (снимка)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Најдобрите снукер играчи во моментов играат на Отвореното првенство на Велика Британија каде се комплетира четвртфиналето. Кајрон Вилсон не извади карта за таа фаза зошто изгуби од Марк Ален со 6:3, ќе го паметат по најчудниот и најневеројаниот потег на целиот турнир.