Е ОВА Е ЗЛАТНО ДЕВОЈЧЕ – Ирина Шајк како што не сте ја виделе досега!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Славната руска манекенка Ирина Шајлисламова или попозната како Ирина Шајк воопшто не се срами од своите корени.

Ирина Шајк редовно на Инстаграм става слики од своите фото сесии, како и од приватниот живот, а со последната воодушеви голем број нејзини обожаватели, особено од ’мајка Русија’.

Ирина Шајк објави слика во кокошарник, со уште една постара госпоѓа, како држат кокошки.

Руската убавица, чиј татко е Татар, не го заборава своето потекло, а токму тоа го наведоа и нејзините бројни обожаватели на Инстаграм.

??

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

Инаку, Ирина е родена во градот Јеманжелинск, на Урал, близу до границата со Казахстан. Нејзиниот татко Валери бил рудар, а мајка и Олга учителка по музичко. За жал, нејзиниот татко починал кога таа имала само 14 години, па мајка и морала да работи две работи за да ги прехрани со нејзината постара сестра. За среќа, Ирина била забележана од локална модел агенција и останатото е историја.