Две лица загинаа во тешка сообраќајка на патот меѓу Битола и Демир Хисар


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа што синоќа околу 21 часот се случила на магистралниот пат Битола кон Демир Хисар, во близина на Кукуречанска клучка.

Во сударот меѓу товарното моторно возило и патничко возило Мерцедес седум лица биле тешко повредени, а едно лице загинало.

Од МВР повеќе информации за оваа несреќа најавуваат за денесска.