Македонија

Две кучиња нападнале и каснале дедо и внука во Волково

Уште еден напад на кучиња во нашава земја.

Во последно време актуелна беше темата со кучињата во нашата земја, а во изминатата на ноќ полицијата забележа уште еден таков случај кој се случил во С.Волково.

Изминатата ноќ околу  02.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, О.Г.(44) од с Волково, скопско пријавил дека на ул.„60“ во село Волково, тој и неговата внука биле нападнати од две кучиња, кои излегле од дворот на неговиот сосед Н.Н., при што едното го каснало во пределот на десната нога. Се работи на расчистување на случајот.

Засега нема информации колку опасни биле опасни повредите со кои се здобил О.Г.

To Top