Два брачни пара загинаа во сообраќајка кај ресенско Крушје

Четири лица загинаа во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера, во доцните попладневни часови, во непосредна близина на ресенското село Крушје.

Во несреќата учествувале три патнички возила, две со битолски регистерски таблици и едно патничко возило со охридски регистерски таблици. Од загинатите, две лица се од Битола, а две од Могила.