ДУИ за денес закажа средба на централното претседателство во Мала Речица


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Централното претседателство на ДУИ денеска ќе одржи средба во седиштето на партијата во Мала Речица.

На средбата ќе се дискутира и за последната средба на претседателот на ДУИ, Али Ахмети со лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Тие истотака се очекува да разговараат и за пораките кои вчера на Ахмети му ги кажала високата претставничка за безбедносна и надворешна политика Федерика Могерини.

Ахмети вчера за ТВ 21 изјави дека е потребно што побрзо да се состави Влада за да се избегне украинско сценарио.