Дождлив крај на уште една работна недела


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Нема да имаме некој особена промена на времето ниту во последниот работен ден неделава. Останува облачно, малку ветровито, но со само малку повеќе врнежи во однос на четврток.

Слаб повремен дожд  наутро повеќе ќе има воисточниот крај, а попладне во централниот и дел од западниот крај. На повисоките планини врнежите ќе бидат од слаб снег.

Ниту во температурната состојба нема некои промени. Минималната ќе во дијапазонот од 5 до 9 степени. Максималната температура ја очекуваме помеѓу 10 и 13 степени во поголем дел од котлините, а долж повардарието помеѓу 14 и 16 степени. На повисоките места максималната нема да надмине 8 степени.

Скопскиот крај очекува облачно и ветровито време. Попладне ќе има услови за сосема слаб дожд. Температурата ќе има минимална вредност околу 5, а максимална до 11 степени.