Славни

„Не допирај ја војвотката“ – славните убавици изнервирани од Меган Маркл

Славните женски фаци од рангот на Рита Ора, Кендал Џенер и Викторија Бекам се почувствувале навредени од страна на новопечената војвотка Меган Маркл за време на доделувањето на модните награди во Лондон.

На насловните страници на британските таблоиди осамна саркастичниот и зајадлив наслов „Don’t touch duch”, (Не ја допирајте војвотката), бидејќи телохранителите не дозволиле никој да и се приближи на војвотката од Сасекс. Дел од телохранителите биле во делот на бекстејџот , така што ѕвездите не можеле да поминуваат.

Неколку од познатите ѕвезди како Бекам, Џенер и Ора сакале да се поздрават со Меган, но им било забрането и да се приближат кон задниот дел од бината.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Clare Waight Keller (@clarewaightkeller) on

Најблиску до британската војвотка се приближила британската модна дизајнерка Клер Вејд Келер која ја добила главната награда од рацете на Меган.

Advertisements
To Top