Диего Марадона завршил во болница! (фото)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Диего Марадона по натпреварот помеѓу Аргентина и Нигерија заврши во болница.

Малку недостасувало легендарниот Диего да колабира по победата на неговата Аргентина. Во ва каква состојба се наоѓаше легендарниот Марадона, можете да погледнете тука.

Засега нема официјални информации што е причината, но според фудбалската јавност се е поврзано со неговото црно минато и наркотиците…