Марадона изгледа не ги заборавил старите навики – не можеше да стои на нозе… (видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Диего Армандо Марадона вечерва како и секогаш од трибините го следеше натпреварот помеѓу Аргентина и Нигерија, кој на крајот Аргентинците успеаа да го добијат.

Неговите реакции во текот на натпреварот беа навистина интересни, но она што следуваше после натпреварот не можеше да се спореди со ништо. Легендарниот Диего изгледа дека во овие моменти беше во некој „друг свет“…

На крајот луѓето кои беа околу него мораа да му помогнат да го напушти стадионот…