Џим Кери нема да одговара за смртта на поранешната девојка!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Актерот Џим Кери нема да одговара за смртта на својата поранешна девојка Катрионна Вајт, која почина во 2015 година, кога се предозирала со лекови.

Да потсетиме, семејството Вајт ја тужеше холивудската ѕвезда, обвинувајќи дека набавувал лекови без рецепт со кои Кетрин се предозир и дека на нивната ќерка и давал кокаин.

Адвокатите на Кери докажаа дека тој не е воопшто виновен за смртта на Катриона Вајт.

„Господине Кери, весели се што конечно можеш да продолжиш со својот живот“ рече адвокатот Рејмонт Бушер.