Џентлменски гест на навивачите на ПСВ – отидоа до Севилја да му се извинат на Димитровиќ за нападот од хулиганот


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Mинатата недела плеј-оф натпреварот во Лигата на Европа беше обележан инцидентот кога еден навивач на ПСВ влезе на теренот да се пресмета со голманот на Севиља, Марко Димитровиќ.

Српскиот голман успеа успешно да се одбрани од напаѓачот, сепак сега доби извинување од клубот од Ајндховен. Претставници на навивачите на ПСВ дојдоа на стадионот во Севиља и оставија цвеќе со порака за извинување до голманот.

„Драг господине Димитровиќ, извинување во сите останати фанови на ПСВ. Се надеваме дека сте добро по инцидентот. Ви посакуваме се најдобро и среќа во Лига Европа“, стои во пораката од навивачите.

ПСВ на тој натпревар славеше со 2:0, но Севиља помина во следната фаза поради победата во првиот натпревар од 3:0.