Живот

Девојки, новата колекција потпетици од Џеј Ло нема да ве остави рамнодушни

Пред неколку месеци Џенифер Лопез и италијанскиот дизајнер, Џузепе Заноти, се договорија да ги здружат силите и да креираат мини линија на чевли инспирирани од пејачката.

Колекцијата „Giuseppe for Jennifer Lopez“ денес беше презентирана на сајтот на познатиот моден бренд и од она што можеме да го видиме целосно потсетува на Џен.

Станува збор за 5 пара на високи потпетици и еден пар на патики со висока пета, чија цена варира од 700 до 2400 евра.

LESLIE – 695 евра

EMME HIGH -995 евра

JEN – 950 евра

TIANA – 1195 евра

LYNDA – 2395 евра

Advertisements
To Top