Девојка му е на Мбапе, ама навива за Италија

Марија Луиза Јакобели, девојката на еден од најдобрите фудбалери во светот, Килијан Мбапе, ужива на натпреварите од Европското првенство, но не навива за Франција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARIALUISA (@marialuisajacobelli_)

Марија е ќерка на познатиот спортски новинар и директор на „Тутоспорт“, Хавиер Јакобели, па секако таа дава поддршка за Италија на ЕП и засега има причини зошто да биде задоволна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARIALUISA (@marialuisajacobelli_)

Иако е во врска со Мбапе, сепак натпреварите на Франција таа ги следи само поради него и призна дека Италија е во нејзиното срце, додека не ја интересираат резултатите на Франција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARIALUISA (@marialuisajacobelli_)

Ѕвездата на ПСЖ и седум години постарата Италијанка веќе неколку месеци се во врска, но јавно не објавуваат заеднички фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARIALUISA (@marialuisajacobelli_)