Актуелно

Десетмина малолетници нападнале други две малолетни лица во Скопје

Вчеравечер во 22 часот во полициската станица-Центар двајца малолетници, на петнаесет и шеснаесетгодишна возраст, од Скопје пријавиле дека истиот ден биле нападнати од поголема група малолетници.

Според пријавата во полицијата околу 19.25 часот на паркинг простор на бул. К.Ј. Питу без повод и причина двете момчиња биле физички нападнати од група од околу 10 непознати малолетни лица.
Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

To Top