Денеска во Македонија многу студено утро и сончев ден


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Денешното утро во Македонија носи многу студено време, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде 2, Маврово -7, Охрод 0, Битола -2, Крива Паланка и Берово -3, Кавадарци 2, Дојран 4 Целзиусови степени.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Дневните температури ќе се движат од -6 до 5 степени.