Актуелно

Денес средба на премиерот Заев и Мицкоски, новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Новоизбраниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека денеска попладне во 16 часот во Владата ќе има средба со премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев.

Мицковски денеска зборуваше пред Парламентот истакнувајќи дека по средбата со Заев отвори внатрепартиски консултации по што ќе информираат за натамошното делување на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

To Top