Дечки, немаше потреба од ова, доволно лоши беа трите катастрофални порази (снимка)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


После третиот катастрофален пораз која Аргентина го нанесе на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во Полска, како да беше малку тоа, на трибините се закараа и затуркаа и некои македонски навивачи.

Апсолутно немаше потреба од вакво срамно однесување на нашите навивачи, како да не беа доволно трите катастрофални порази таму.

Македонија ги загуби сите три натпревари во групната фаза, па по поразот од Аргентина се сели во Плоцк, каде ќе биде единствена европска репрезентација во Президент Купот и ќе го има најслабиот пласман во досегашните учества на Светските првенства.