Дамите секогаш се прашуваат која боја е најдобра за нив: За тоа хороскопот може да помогне!

Ако сакате да направите промена во својот изглед и конкретно мислите на менување на бојата на косата, хороскопот може доста да ви помогне. Погледнете каква боја најдобро би ви стоела.

Секој знак има боја која најдобро одговара на карактерните црти

Овен

Овој знак е познат по тоа што е доминантен, страствен и жежок, така што портокаловат боја на коса е совршена за вас.

Бик

За девојките во овој хороскопски знак велат дека се силни, храбри, но и тврдоглави. Да бидете во склас со својот темперамент – бронзена боја на косата.

Близнаци

Смислата на Близнаците е секогаш помеѓу логиката и апсурдот исклучително се шармантни и духовити, така што девојки фарбајте се во водени нијанси.

Рак

Тоа е знак кој сака стабилност и сигурност, па валканата розева боја е за вас.

Лав

Лицата во овој знак сакаат да истакнат на се што прават. Тоа се личности кои се најсмешни и најсјајни, па ви е потребно „злато“ на главата.

Девица

Девиците се суптилни и сензуални личности, тие сакаат совршенство, па така бојата мора да им биде полн погодок.

Вага

Познато е дека Вагите се експлозивни и дека го менуваат расположеноето, па така вино бојата би била совршена.

Скорпија

За Скорпиите се знае дека се моќни, страствени… затоа силно црвената е вистинската боја.

Стрелец

Стрелците се паметни, внимателни, во природа суптилни, но имаат силни мислења. Совршената боја на косата треба да биде во склад со вашата личност: сиво плава.

Јарец

Јарците се призејмени, зрели, едноставни. Тие личности се практични и амбициозни, па вашата боја темна во коренот, а на врвот што посветла.

Водолија

Личностите во овој знак се радознали и енергични, не се плашат од новите почетоци, сакаат да уживаат, сакаат спонтаност, забава, па дефинитивно бела е совршена боја.

Риби

Девојките во овој знак се жестоки и силни кога се работи за донесувањето на тешки одлуки у животот. Рибите се духовити, паметни, па така експертите мислам дека розевата е ваша боја.