Каериерата пред се: Овие знаци рушат се пред себе да го стигнат ВРВОТ на нивната кариера?!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Не велиме дека тие не се способни за љубов и сериозни односи, но за тоа да го постигнат веројатно би требало да вложат многу време и напор.

Нивниот ум е постојано на работа ако го работат она што го сакаат, така што не можат да пронајдат простор за било што друго, па дури ниту за љубов.

За овие знаци на Зодијакот, работата е поважна од љубовта.

Овен

Тие живеат за конкуренција и промоција на работното место. За нив, успех на работата значи се. Повеќето Овни, нема да престанат додека не достигнат врвот на својата кариера, дури и ако тоа значи оствање на се зад себе. Па, ако сте заљубени во Овен, би требало да бидете свесни за нивниот лош темперамент и агресивноста, но тоа не го сфаќајте лично, бидејќи овие негативни особини најчесто се стимулирани од стрес на работа и постојана брзина.

Бик

Биковите се многу моќни и полни со самодоверба. Речиси секогаш себеси се ставаат на прво место и многу им е важна кариерата. Поради својот природен шарм и способноста тие лесно се движат од еден до друг напредок. Иако уживаат во односите и љубовта, постојат моменти кога се премногу насочени на матеиријален луксуз кој доаѓа со успехот, така што можат да заборават дека имаат сакана личност покрај себе.

Лав

Лавовите се најдоминантни во однос на сите други знаци, што им дава предност кога во прашање е кариерата. Да не го споменуваме фактот дека Лавовите мразат да бидат во позиција во која други мораат да им зборуваат што да прават. Без оглед на специфичните карактеристики кои ги поседуваат, како што се креативноста, великодушноста или неодоливоста, Лавовите точно знаат што да кажат и да прават на работното место за да стигнат до врвот. Иако се одлични партнери и можат да изградат силна врска, понекогаш потрагата по кариера, може да ги направи слепи кон љубовта на нивниот живот.

Девица

За разлика од претходните три знаци, Девицата нема желба за успех. Но, тие се зависи од својата работа и често без оглед на тоа, брзо постигнуваат успех и кариера. Нивната страст за вредна работа едноставно не остава простор за сериозна врска, дури и кога би ја сакале. Девиците се премногу насочени кон деталите во куќата, на работното место, така што едноставно не можат да пронајдат време да се фокусираат на другата личност покрај нив, со која ќе мора да делат се во својот живот.