Мијалков сепак нема поддршка од СЈО: Пасошот не му е вратен, демантираат од обивнителството!


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Утринава во дел од медиумите осамна информацијата дека СЈО му помогнал на Сашо Мијалков да го врати својот пасош, иако истото обвинителство против него покрена низа кривични пријави.

НОВА пренесува дека СЈО по нивен повик ги демантирано ваквите гласини во јавноста.

“СЈО досега не донело ниту една позитивна одлука по барањата за враќање за патните исправи поднесени од лица на кои истите им се одземени а против кои СЈО покрена кривични пријави. Со еден ислучок кога станува збор за Драган Павловиќ Латас на кој СЈО му ја врати патната исправа поради лекување на член на потесното семејство во странство”, посочиле од СЈО.