Дали постои машкиот squirt?

Дали постои машкиот squirt?

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Научниците сè уште не се сигурни.

Што е squirt ?

Squirt е митски еднорог од порно филмовите, еден вид критериум за неверојатно задоволство. Мора да се каже дека во порнографијата „шприцот“ е секогаш лажен, но некои жени навистина можат да ејакулираат за време на оргазам. Најверојатно, течноста се состои од секрети од парауретралните жлезди со мала количина на урина. Способноста да се доживее млазен оргазам не е добра, не е лоша, можно е само за некои жени…

Дали мажите можат да доживеат „млазен оргазам“?

Постои една добро позната студија од 2018 година. Ултразвучна сонда беше вметната во ректумот и го сними протокот на течност од мочниот меур по ејакулацијата. Во овој момент, мускулите на простатата и карлицата одеднаш се контрахираат. Како и кај женскиот млазен оргазам, течноста била бистра и без мирис, што значи дека не наликувала на урина.

Како може мажот да доживее squirt?

Науката не знае, но на интернет најдовме неколку немедицински совети, па можете да го пробате ако сакате. За да предизвикате „Squirt“, треба да ејакулирате и да продолжите да го стимулирате глансот. На почетокот може да биде непријатно, па дури и болно, но ова чувство треба да се надмине. За да го забрзате процесот, можете да користите женски вибратор на клиторисот или да влезете во туш и да го стимулирате глансот со млаз вода. Во текот на процесот ќе почувствувате потреба за мокрење, но тоа може да се надмине доколку продолжите со стимулацијата. Во овој момент, важно е да не се оптоваруваат мускулите на перинеумот, туку напротив, да ги опуштите. После тоа би требало да се случи познатиот „млазен оргазам“.