Дали овој фраер е причината за разделбата на Шакира и Пике?


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ако може да им се верува на шпанските таблоиди, Малума (22) е причината поради која Пике ѝ приредувал љубоморни сцени на Шакира, поради кои пејачката и фудбалерот на Барселона на крајот одлучиле да се разделат.

Откако Шакира пред неколку дена го објави спотот за песната „Chantaje” која ја снимила со Малума, се појавија гласини дека токму младиот колумбиски пејач е виновникот за наводната разделба помеѓу популарната пејачка и Жерар Пике, кои шест години живеат во вонбрачна заедница.

A photo posted by MALUMA (@maluma) on

Она што е сигурно, освен фактот дека Шакира и Малума ги поврзува тоа што потекнуваат од иста земја, е и дека младиот пејач веќе е голема ѕвезда и многумина го сметаат за еден од најатрактивните мажи.