Дали е пронајдена Атлантида? На дното на Тихи океан откриена гигантска пирамида


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


На океанското дно пронајдена е огрмна градба со пирамидален облик. Многумина на друштвените мрежи се прашуваат дали конечно се пронајдени докази за Атлантида.

На Goole Earth мапите може да се примети градба во Тихиот океан, во близина на мексички брег. Величината се проценува на 5.5 до 17.7 километри, пишува Експерс.

Атлантида или НЛО

Автор на откритието е Аргентинецот Марсело Игазуста, а видеото за откритието е објавено на Јутјуб. Има голем број на негативни коментари, но и многу нагаѓања за што точно се работи. Авторот на видеото тврди дека се работи за вонземско НЛО, оставено под вода.

„Се работи за совршен пирамидален облик со странични бази со димензија од преку 13.5 километри. Според конзервативна проценка, длабочината би можела да биде скоро 18 километри“, вели експертот за теории на заговор Скот Варинг.


Но гледачите тврдат дека би можело да се работи за древниот потопен град Атлантида. Но други пак велат дека тоа можеби е само подводна планина, и дека не постојат докази за нивните тврдења. Многумина велат дека се работи за само уште една теорија на заговор и дека нема потврдени докази за исчесзнат град или неидентификуван летачки објект.