Да беше кај нас ќе лапнеше субвенции: Меси и Антонела чекаат трето дете


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Аргентинскиот фудбалер и ѕвезда на Барселона, Лионел Меси, со неговата сопруга Антонела Рокузо го чекаат нивното трето дете.

Како што пишува аргентинскиот весник Ole, Меси и Антонела по трет пат ќе станат родители. Таа информација е објавена пред нешто повеќе од еден месец после нивната венчавка.

Лео и Антонела веќе имаат две деца – синовите Тијаго и Матео.