Актуелно

Четврток со облаци и дожд

Денешниот ден, четврток, 21 мај, во Македонија носи претежно облачно и значително посвежо време со засилен, повремено и силен северен ветер. Ќе има и врнежи од дожд, особено претпладне, а во јужните делови локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 18 Целзиусови степени, Маврово 14, Охрид и Битола 19, Крива Паланка 17, Берово 16, Кавадарци 20, Дојран 22.

Од утре ќе имаме претежно сончево време со умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Дневните температури ќе бидат во пораст – Скопје 21, Маврово 17, Охрид 18, Битола 20, Крива Паланка 19, Берово 18, Кавадарци 22, Дојран 24 степени.

Advertisements
To Top