Четири повредени лица во верижен судир кај ТЦ „Мавровка“ во кој учествувале пет автомобили


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Во верижниот судир, кој попладнево се случи кај ТЦ „Мавровка“, учествувале пет возила, а четири лица се повредени, изјавиле од МВР за „360 степени“.

„Четирите лица кои се повредени се префрлени во ГОБ „Св. Наум Охридски“. Сè уште не познат степенот на нивните повреди. Во судирот учествувале ‘пежо’, ‘пасат’, ‘бмв’ и ‘форд’, сите со скопски регистарски ознаки“, велат од МВР.

Поради судирот, настанат е вистински сообраќаен хаос и сообраќајот сè уште се одвива отежнато.