Четири лица украле банкомат од маркет во Аеродром


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Четворица крадци, по кои се трага, успеале да украдат цел банкомат од маркет во населбата Аеродром.

„На 11.7.2021, околу 4 часот, во Полициската станица Аеродром, В. Н. пријавил дека четири лица со употреба на сила влегле во маркет на подрачјето на Аеродром и одзеле банкомат“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.