Честито женачка на Мартин Вучиќ


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Мартин Вучиќ и неговата девојка Сања ја крунисаа својата долгогодишна љубовна врска со брак и официјално го кажаа најголемото „да“ во животот.

Сестрата на музичарот Бени Шаќири, Нора, која е семејна пријателка со Мартин и неговите, сподели фотографија од свадбената прослава на музичарот и неговата избраничка на која позираат заедно со Марко, сопругот на Нора, Бени и неговата сопруга Лиса.

На бракот на Мартин и Сања му претходеше четири години љубовна врска, од кои некое време живееја заедно.