Челзи купува „анонимус“ од Серија А


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Клубот од „Стемфорд бриџ“ не беше активен во текот на летниот преоден рок поради суспензија, па Френк Лампард мораше да направи подмладување на тимот.

„Сините“ го задржаа костурот и одлично го подмладија тимот со фудбалери како Мејсон Маунт и Тами Абрахам.

Англискиот гигант наредното лето ќе може да се засилува, а според италијанските медиуми веќе одбрал засилување од Серија А.

Станува збор за Руслан Малиновски од Аталанта. Украинецот пристигна во Италија ова лето од Генк, а Аталанта го плати околу 15 милиони евра.

Директорот на Челзи, Клод Макелеле го следеше Украинецот во текот на мечот меѓу Украина и Португалија, па беше воодушевен со неговата игра.