Буфон открива: Поради еден фудбалер јас секогаш го разменувам дресот!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Легендата на Јувентус и Италија, Џиџи Буфон откри зошто никогаш не ги одбива противничките фудбалери кои барата од него размена на дресовите.

После натпреварот помеѓу Јувентус и Монако, легендарниот Џиџи го замени дресот со младата ѕвезда Килијан Мбапе, а потоа пред медиумите откри зошто го направил тоа.

„Со задоволство го менувам дресот со сите, тоа е знак на почит. Се сеќавам на денот кога бев млад и кога замолив еден игач за дрес, а тој ме одби. Тоа ме вознемири и од тогаш одлучив дека е срамота да си голем фудбалер, а да се однесуваш така“, појасни Буфон.