„Бритни Спирс е слободна!“


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Џејми Спирс, таткото на Бритни Спирс, се согласил да се повлече од долгогодишната улога на старател на неговата ќерка изјави адвокатот на поп -sвездата.

„Задоволни сме што г -дин Спирс и неговиот адвокат признаа во поднесокот денес дека мора да се прекине“, рече адвокатот на пејачката, Метју Розенгарт.

Притворот беше одреден откако Спирс побарал од судот овластување да го следи животот на неговата ќерка во 2008 година поради, како што рекол, загриженоста за нејзиното ментално здравје.

Судското рочиште за расправата за барањето на Бритни Спирс е закажано за крајот на септември во Лос Анџелес.

Пејачката објавила фотографија на својот Инстаграм со цртеж на девојка со свртен грб, со цвеќиња во косата. Бројни обожаватели, кои исто така го основаа движењето #freebritney, се радуваат во коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

„Таа е слободна“, „Ние сме чекор поблиску до твојата слобода“, „Многу сум среќна за тебе“, се само некои од коментарите.

Бритни Спирс (39) претходно изјавила дека старателството е злоупотреба и дека таа „сака да си го врати животот“.

За потсетување, минатиот месец се дознало дека таткото на Бритни Спирс зборувал за тоа дали пејачката треба да биде сместена во ментална установа.