Спорт

Бразилците останаа во шок кога видоа што Сампаоли јаде на тренинг (видео)

Аргентинскиот фудбалски стратег, Жорге Сампаоли важи за еден од најхаризматичните тренери во светот.

Сампаоли е познат по своите гестикулации поред теренот, а својата најголема афирмација ја доживеа кога со репрезентацијата на Чиле ја освои Копа Америка во 2014 година.

После неуспехот со Аргентина на Мундијалот во Русија, седна на тренерското столче на славниот бразилски клуб Сантос.

На еден од последните тренинзи Сампаоли ја шокира бразилската јавност откако камерите го фатија како јаде хартија. Имено, јасно се гледа како тренерот кине лист картија, а потоа го става во уста.

Advertisements
To Top